İşyerinde İngilizce neden daha fazla yer edinmeli?

Günümüzün küresel toplumunda, İngilizce’nin sıklıkla uluslararası bir iletişim dili olarak kullanılmasıyla, işler giderek daha fazla sınırlar arasında yürütülmektedir. İngilizceyi işyerinde kullanma becerisinin bir dizi faydası vardır: Şirketinizin başarılı olmasına yardımcı olmak, meslektaşlarınız ve müşterilerinizle güven inşa etmek, uluslararası ilişkiler kurmak ve geliştirmek, becerilerinizi geliştirmek, daha yüksek bir maaş almak, daha fazla satış yapmak veya kültürel yollarla uluslararası ilişkileri geliştirmek.

İngilizce iletişim kurma yeteneği, İngilizceyi resmi dil olarak kullanmayanlar da dahil olmak üzere birçok şirket ve kuruluş için büyük bir varlıktır. Uluslararası iş yapan şirketler, İngilizceyi birinci veya ikinci dil olarak düzenli olarak konuşan kişilerle iş yerinde İngilizce kullanma becerisini çok değerli bir beceri haline getirecek şekilde etkileşime giriyor olabilir.

İyi bir İngilizce bilgisi, uluslararası müşterilerle etkili bir şekilde iletişim kurmanıza, onların size ve kuruluşunuza güvenmelerine yardımcı olarak güçlü ve kalıcı iş ilişkileri kurmanıza olanak tanır. İngilizce’yi günlük işleri için kullanan kişilerin, toplantılar ve müzakereler, yönetim, rapor yazma, sunum yapma ve sosyal durumlar dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için İngilizce’yi kullanabilmeleri gerekir. İngilizce konuşan müşterilerle başarılı bir şekilde iletişim kurabilmek ve pazarlık yapabilmek, becerilerinizi uluslararası iş yapan şirketler için daha çekici hale getirir, yani İngilizce konuşan çalışanlar genellikle daha yüksek maaşlar alabilir ya da daha yüksek tutarlı satışlar gerçekleştirebilir.

İnternetteki sayfaların %50’den fazlasının İngilizce yazıldığı tahmin edilmektedir, bu da İngilizce okuyabilen kişiler için daha fazla çevrimiçi bilginin mevcut olduğu anlamına gelir. İngilizce konuşan meslektaşlar veya müşterilerle çalışmasanız bile, çok daha fazla bilgiye erişiminizin olması, profesyonel yaşamınızda gerçek bir fark yaratabilir. İngilizce yazılmış bir web sitesindeki bilgilerin bir projeyi daha iyi anlamanıza veya bir rapor için bazı yararlı bilgiler sağlamanıza yardımcı olabileceğini kolaylıkla görebilirsiniz.

İngilizceyi güvenle konuşabiliyorsanız, İngiliz kültürünü bir ölçüde öğrenmiş veya deneyimlemiş olmanız için iyi bir şansınız olmuş demektir. Bu kültürel anlayış, İngilizce konuşulan ülkelerle çalışmak veya bu ülkelere satış yapmak isteyen işverenler için çok değerli olabilir. İşyerinizde İngilizce iletişime daha fazla önem verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir