İşyerinde iletişim dilinin İngilizce olması

Günümüzün küresel toplumunda, İngilizce’nin sıklıkla uluslararası bir iletişim dili olarak kullanılmasıyla, iş giderek daha fazla sınırlar arasında yürütülmektedir. İngilizceyi işyerinde kullanma becerisinin bir dizi faydası vardır: Şirketinizin başarılı olmasına yardımcı olmak, meslektaşlarınız ve müşterilerinizle güven inşa etmek, uluslararası ilişkiler kurmak ve geliştirmek, becerilerinizi geliştirmek ve kültürlerarası anlayış ile uluslararası ilişkileri geliştirmek.

İngilizce iletişim kurma yeteneği, İngilizceyi resmi dil olarak kullanmayanlar da dahil olmak üzere birçok şirket ve kuruluş için büyük bir varlıktır. Uluslararası iş yapan şirketler, muhtemelen İngilizceyi birinci veya ikinci dil olarak konuşan insanlarla düzenli olarak iletişim kuracak ve bu da işyerinde İngilizce kullanma becerisini çok değerli bir beceri haline getirecektir.

İyi bir İngilizce bilgisi, uluslararası müşterilerle etkili bir şekilde iletişim kurmanıza, onların size ve kuruluşunuza güvenmelerine yardımcı olarak güçlü ve kalıcı iş ilişkileri kurmanıza olanak tanır. İngilizce’yi günlük işleri için kullanan kişilerin, toplantılar ve müzakereler, yönetim, rapor yazma, sunum yapma ve sosyal durumlar dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için İngilizce’yi kullanabilmeleri gerekir. İngilizce konuşan müşterilerle başarılı bir şekilde iletişim kurabilmek ve pazarlık yapabilmek, becerilerinizi uluslararası iş yapan şirketler için daha çekici hale getirir, ayrıca elbette İngilizce konuşan çalışanlar genellikle daha yüksek maaşlar alabilir.

İnternetteki sayfaların %50’den fazlasının İngilizce yazıldığı tahmin edilmektedir, bu da İngilizce okuyabilen kişiler için daha fazla çevrimiçi bilginin mevcut olduğu anlamına gelir. İngilizce konuşan meslektaşlar veya müşterilerle çalışmasanız bile, çok daha fazla bilgiye erişiminiz profesyonel yaşamınızda gerçek bir fark yaratabilir. İngilizce yazılmış bir web sitesindeki bilgilerin, bir projeyi daha iyi anlamanıza veya bir rapor için bazı yararlı bilgiler sağlamanıza yardımcı olabileceğini görebilirsiniz.

Lingua Franca yani köprü dil olan İngilizceyi güvenle konuşabiliyorsanız, global kültürü bir ölçüde öğrenmiş veya deneyimlemiş olmanız için iyi bir şansınız var demektir. Bu kültürel anlayış, İngilizce konuşulan ülkelerle çalışmak veya bu ülkelere satış yapmak isteyen işverenler için değerli olabilir.

Hedef İngilizce’de kurslarımız, İngilizceyi profesyonel bir bağlamda kullanmanıza yardımcı olmak için bir araya getirilmiştir. Bu programlar, çeşitli iş ve sosyal durumlar için geçerli olan sosyal beceriler konusunda size yoğun bir eğitim verir.

Uluslararası iş iletişimi, çalışanların rapor yazmasını, e-posta oluşturmasını ve İngilizcelerini sosyal bağlamlarda kullanmasını gerektiren birçok kuruluşla, sözlü iletişimden çok daha fazlası anlamına gelir.

Başarılı ilişkiler kurmak için, iş bağlamlarında kullanılabilecek farklı tonları ve stilleri anlamanız ve hangisinin uygun olduğunu belirleme yeteneğine sahip olmanız hayati önem taşır. Etkili iletişim oturumlarımızda, İngilizce’yi nasıl etkili bir şekilde yöneteceğiniz, ikna edeceğiniz ve müzakere edeceğiniz dahil olmak üzere soft skills (yumuşak becerileriniz) üzerinde çalışırsınız.

Bu yumuşak beceriler, kalıcı iş bağlantıları kurmada dil becerileriniz kadar önemlidir ve iletişim biçiminizi ve sözlerinizin nasıl yorumlandığını belirleyebilecek kültürel farklılıklar konusundaki farkındalığınızı geliştirmenize yardımcı olabilir.

Kurumsal İngilizce özelinde esnek ve ölçeklenebilir, özelleştirilmiş programlar sunuyoruz. Buraya tıklayarak programlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir