İngilizce Bilmenin Kariyerinize Kattığı 9 Fayda

İngilizce yalnızca evrensel olarak en çok konuşulan dil değil, aynı zamanda kurumsal dünyanın da anadilidir. Kurumsal dünyaya yeni adım atmış yeni mezun bir öğrenci için İngilizcenin önemi yadsınamaz. Neden mi?


Genellikle küresel dil olarak lanse edilen İngilizcede akıcı olmanın kullanımı ve faydaları sonsuzdur. Bu yazının amacına rağmen, İngilizceye ihtiyaç duyan tek yer bir iş yeri değil. Öğrenciler, eğitimlerini yurtdışında sürdürmeyi veya başka bir ülkeye göç etmeyi planlıyorlarsa denemeleri gereken IELTS, TOEFL, PTE vb. yeterlilik sınavları ile karşı karşıya kaldıklarında İngilizce’nin önemini her zamankinden daha fazla fark etmektedirler. Sadece bu da değil, çoğu ülkedeki üniversitelerde eğitim dili İngilizce’dir. Esasen, bu güzel dile hakim olursanız, sizi temin ederim, çok faydalanacaksınız.

İngilizce iş yerinde neden önemlidir?
İyi İngilizcenin bir iş ortamında başarıya ulaşmada en büyük katkılardan biri olarak kabul edildiğini biliyor muydunuz? Hala İngilizcenin kurumsal dünyada çalışmak için ne kadar önemli olduğunu merak edenlerden biriyseniz, size mükemmel bir cevabım var: Başarılı iletişimin, işyerinde artan sürdürülebilirlik ve kariyer ilerlemesinin anahtarı olması. Uygun İngilizce bilgisi olmadan, iş ilişkilerini sürdürmeniz ve nihayetinde kurumsal kariyer basamaklarını tırmanmanız zor olabilir.

İngilizcenin dünyada en çok konuşulan ve yazılan dil olduğu göz önüne alındığında, onu öğrenmenin diğer insanlarla etkili bir şekilde iletişim kurmanıza izin verdiği bir gerçek. Ofis mülakatından yeni kariyer fırsatlarını keşfetmeye kadar, İngilizce sizin kurtarıcınızdır. Aynı zamanda teknoloji ve internet ile ilgili alanlarda en iyi dildir.

İş yerinde İngilizce bilmenin 9 faydası
1. Temel iş standartlarının ötesinde performans gösterme ilginizi gösterir;

2. Meslektaşlarınız ve üstlerinizle etkin bir şekilde iletişim kurmanıza olanak sağlar;

3. Kendinizi bir izleyici önünde yeterince ifade etmenizi ve temsil etmenizi sağlar;

4. Üst düzey kişilerarası ve ağ kurma becerileri geliştirmeye başlayacaksınız;

5. Sunum ve konuşma yaparken size güven verecek;

6. İyi iletişim, bir iş görüşmesinde veya bir iş etkinliğinde olsun, iyi bir ilk izlenim bırakmanıza yardımcı olacaktır;

7. Farklı bir ülkeye seyahat ettiğinizde veya uluslararası bir şirkette çalıştığınızda çok yardımcı olacaktır;

8. Belirli bir pozisyona başvururken size diğer adaylara göre avantaj sağlar;

9. İngilizce, sizi herkese ortak bir dilde kendinizi ifade edebileceğiniz bir konuma yerleştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir